Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

close

NAJNOWSZE WPISY

Produkt polski – dlaczego warto kupować?

Produkt polski – dlaczego warto kupować?

Blog brakKomentarze

Z roku na rok rośnie świadomość w kwestii kupowania ubrań. Konsumenci zaczynają rozumieć, że to co polskie jest zdecydowanie lepszym produktem od tanich zamienników.


Polskie produkty a ubrania z sieciówek


Obecnie na rynku istnieje wiele sieciówek, które oferują tanie ubrania. Ich koszty są niewielkie i przystępne dla większości społeczeństwa. Niestety niska cena przekłada się na słabą jakość i brak dbałości o detale. Produkty tworzy się hurtowo, nie zwracając uwagę ani na jakość wykonania, ani na komfort noszenia. Używa się najtańszych materiałów, które nie są wytrzymałe, a po kilku praniach nadają się do wyrzucenia. To z kolei prowadzi do generowania niepotrzebnych opadów, które niekorzystnie wpływają na naszą planetę. Co więcej, w wielu firmach, gdzie stawia się na masową produkcję, osoby pracujące na produkcji są nieetycznie traktowane. Pracują więcej godzin niż powinny i dostają niewielkie wypłaty, które ledwo starczają na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Do tego ogranicza się ilość materiałów oraz wyposażenia w szwalni, co z kolei wpływa na pogorszenie warunków pracy. To wszystko sprawia, że konsumenci coraz częściej sięgają po produkt polski, który w odróżnieniu od światowej sławy sieciówek, wyróżnia się niebywałą jakością. Polskie ubrania cechują się wysokiej jakości materiałem, komfortem noszenia, wytrzymałością, a także solidnym wykonaniem. Nie ma miejsca na źle skrojone ubrania, krzywe szwy i inne niedociągnięcia.


Polskie produkty – czym się wyróżniają?
Polskie produkty szyte są z należytą starannością oraz dokładnością. Nie ma tu miejsca na pośpiech. Odzież przechodzi przez wszystkie etapy produkcji, nad którymi czuwa producent. Wyróżniają się przede wszystkim:
materiałem - produkt polski jest najczęściej szyty z naturalnych tkanin, takich jak bawełna, jedwab, len czy wełna. Są one droższe od akrylu czy poliestru, które dominują w ubraniach z sieciówek, ale za to cechują się lepszą jakością,
jakością wykonania - polskie ubrania szyte są z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Wybiera się nie tylko dobre materiały, ale również inne, niezbędne elementy, takie jak nici, guziki czy barwniki,
warunkami pracy - polscy producenci zapewniają odpowiednie warunki w pracy oraz wypłaty, które reguluje prawo,
unikalnością - w odróżnieniu do masowo szytych ubrań, polskie produkowane są w ograniczonej ilości.


Produkt polski – dlaczego warto kupować?
Kupowanie produktów polskich niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim:
Kupujemy produkty wysokiej jakości – decydując się na produkt polski mamy pewność, że producent kładzie nacisk na precyzyjne wykonanie i dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół.
Wspieramy ekologię - produkcja ubrań wiąże się z transportem. W przypadku kupowania polskich ubrań, jest on ograniczony. Natomiast drugi aspekt ekologiczny związany jest z jakością przedmiotów. Podczas produkcji ubrań zużywa się ogromne ilości zasobów naturalnych, a do tego zanieczyszcza środowisko. Tanie ubrania produkowane są nie dość, że w dużych ilościach, to dodatkowo słabej jakości. W efekcie trzeba je często wymieniać. Produkt polski nie jest produkowany na aż tak wielką skalę. Ponadto, polskie ubrania szyte są z niezwykłą starannością i służą przez kilka sezonów.
Wspieramy polską gospodarkę - kupując produkt polski, wspieramy gospodarkę. Decydując się na zakup ubrań polskich marek, mamy wpływ na zmniejszenie bezrobocia, zwiększenie PKB, rozwój sektora małych oraz średni przedsiębiorstw, a do tego podatki odprowadzane są w Polsce.